קפה לנדוור

 

בשנת 1919 פתח משה לנדוור בית קפה קטן במרכז ברלין שהפך לאחד הפופולריים בעיר. לבית הקפה הוצמד שטח נוסף בו עסקה המשפחה בקלייה ובייצור עצמי של הקפה. ב-1933, עם עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, עלתה המשפחה ארצה והתיישבה בתל אביב. מייד עם בואו ארצה הקים משה לנדוור את בית הקלייה הראשון לקפה ברחוב אלנבי מול הים . זמן קצר אחר כך, הורחב העסק והועבר למרכז אלנבי (מס' 121).

 

בתקופת דור היישוב היה קפה לנדוור לקפה הנפוץ ביותר במדינה. בתקופת הצנע של דב יוסף (שנות ה-50), כאשר רוב הקפה ששווק בארץ היה על בסיס ציקוריה (תחליף קפה), ניתן היה להשיג בלנדוור את הקפה האמיתי. גם בשנים לאחר מכן היה בית הקלייה של קפה לנדוור, מוקד משיכה חזק ורבים צבאו על חנות המפעל מידי יום-ביומו. בשנת 1964, עקב הביקוש הגואה לקפה לנדוור, ומאחר ובית הקלייה ברחוב אלנבי 121 לא יכול היה לספק את דרישות השוק, הועבר המפעל לאזור התעשייה בחולון. כיום משתרע המפעל על פני שטח של כ - 1000 מ"ר.

 

בתחילת שנות ה-80 מכר משה לנדוור את המפעל לקבוצת "פדרמן ובניו (אחזקות) בע"מ". גם לאחר המעבר לבעלות החדשה, שמרה חברת "קפה לנדוור" על המתכונת המשפחתית ועל שיטות הייצור המיוחדות אשר שמרו על טעמו ואיכותו של הקפה.

 

התערובת המיוחדת, הקלייה האיכותית והטחינה לגרגירים עדינים - כל אלו מייחדים את קפה לנדוור. רבים מלקוחות החברה הינם לקוחות נאמנים שמהווים דור רביעי של שותי קפה לנדוור במשפחתם.

 

בשנים האחרונות, עבר מפעלנו שדרוג טכנולוגי ותפעולי ובעקבות כך חלו שיפורים משמעותיים בכל תשתיות הייצור - קלייה, טחינה, אחסנה, שינוע ואריזה. כמו כן, שופרו מערכות הבקרה במפעל ובמעבדה. מפעלנו עומד בתקני "ISO-9001" ו- "ISO 22000:2005"המחמירים, ומשקפים את דרישתנו לאפס ליקויים. כתוצאה מכל הנאמר לעיל שודרגו המוצרים של קפה לנדוור באופן מהותי.

 

כיום, מפעל קפה לנדוור הינו המשוכלל והמתקדם מסוגו בישראל. הנסיון הרב שנצבר במהלך השנים, יחד עם רמת השליטה והבקרה על תהליכי הייצור, מבטיחים תוצרת טרייה ואיכותית לכל סוגי הקפה הקלוי. כל זאת תוך שמירה על האופי המשפחתי המייחד את קפה לנדוור.

 

בזכות השמירה הקנאית על המסורת המשפחתית רווית האהבה לקפה, יכול גם היום כל מי שמבין בקפה ליהנות מאותו קפה קלוי, טחון ואיכותי.

 

החזון של קפה לנדוור הוא לקדם ולהטמיע תרבות שתיית קפה בבית, בעבודה ובמקומות הבילוי, תוך הכנסת חדשנות בקטגוריה. בנוסף, אנו שואפים להציע מגוון מוצרים ושירותים חדשים לקהל לקוחותינו הנאמן וכמובן גם לקהל נוסף חדש.

 

 

www.landwer.co.il